AВТО - ВИДИН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

една луда идея

+4
Escape
Киро
Huku
road_mast3r
8 posters

Go down

една луда идея Empty една луда идея

Писане  road_mast3r Вто Юни 03, 2008 10:37 pm

незнам как ще ви прозвучи, но все пак мисля да ви попитам, защото нямам представа какво ще се получи и дали ще стане нещо изобщо. та идеята е следната- имаме 2 коли - трабант и типо. типото не е в движение поради напреднала възраст, а трабанта е в общо взето много добро състояние(бил е на дядо ми е гаражен smqh )та възможно ли е да се вкара двигателя на типото в трабито и колко пари горе долу ще струва тая простотия??? dknow двигателя на типото е 1.4 моноинжекция и е горе долу читав. е общо взето това, е което искам да знам, защото крайния резултат ще е много интересен, а целта е просто тумбене до припадък smqh
road_mast3r
road_mast3r
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 281
Age : 35
Местожителство : Единбург / Видин
Професия : P.I.M.P / студент
Кара : Chrysler Voyager 2.4 16v
Регистриран на : 09.04.2008

https://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=1473026862&ref=

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Huku Вто Юни 03, 2008 10:45 pm

Двигателя на типото е малък... според мен ще влезе в коша на трабанта, трябва само да се сложи един ролбар за да се изкриви купето под тежеста на другия двигател... но според мен става... Ако си навит давай да се заемаме, аз ще помагам
child
Huku
Huku
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 2273
Age : 37
Местожителство : София
Професия : CAPO DI TUTTI CAPI
Регистриран на : 30.03.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Вто Юни 03, 2008 10:58 pm

Може да стане. На Божурище се подвизава едно траби със цял КР вътре - тъй че, вече е пробвано.

За пари.. Може и нищо да не ти струва. Щом имаш цялото Типо за донор. Ще мощеш да му вземеш цялата предница барабар с коша и направо да я боднеш в Трабанта. Забължително обаче ще ти трябва един селски двор, по възможност със широкичък гараж с канал наоколо...

Ако се решиш да действаш - свиркай! Ще помагам с най-голямо удоволствие ok
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Escape Сря Юни 04, 2008 3:36 am

Ей егоисти и аз ще помагам с най-голяма удоволствие обаче мисля че предницата с коша на Фиата няма да свърши никаква работа..... up smqh
Escape
Escape
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 1321
Age : 34
Местожителство : Видин
Кара : Само VOLKSWAGEN !
Регистриран на : 02.04.2008

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  road_mast3r Сря Юни 04, 2008 6:47 am

и аз така мисля. точно предницата и коша са причината типото да е спряно от движение. налегнала го е ръждица и така. иначе си беше славна кола. но двигателя е в добро състояние. а за пари имах предвид за работата колко ще ми излезе, защото нямам гараж, всички инструменти и може би достатучно ъкъл. според мен ще трябва да се направят бая промени (полуоски, скоростна кутиям, скоростен лост, тампони на двигателя), абе общо взето бая работа си е, но крайния резултат си заслужава. само трябва да уредиме въпроса с донора на двигателя и ще видиме какво може да се направи по въпроса. днес ходих да проверя до един майстор (който ми се води приятел) и той ми говореше за някакви си 600-700 лв. за работа и околко 1 месец и половина. незнам колко работа има по това, парите ми се струват найстина много. а времето също. doh
road_mast3r
road_mast3r
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 281
Age : 35
Местожителство : Единбург / Видин
Професия : P.I.M.P / студент
Кара : Chrysler Voyager 2.4 16v
Регистриран на : 09.04.2008

https://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=1473026862&ref=

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Сря Юни 04, 2008 5:36 pm

road_mast3r написа:и аз така мисля. точно предницата и коша са причината типото да е спряно от движение. налегнала го е ръждица и така. иначе си беше славна кола. но двигателя е в добро състояние. а за пари имах предвид за работата колко ще ми излезе, защото нямам гараж, всички инструменти и може би достатучно ъкъл. според мен ще трябва да се направят бая промени (полуоски, скоростна кутиям, скоростен лост, тампони на двигателя), абе общо взето бая работа си е, но крайния резултат си заслужава. само трябва да уредиме въпроса с донора на двигателя и ще видиме какво може да се направи по въпроса. днес ходих да проверя до един майстор (който ми се води приятел) и той ми говореше за някакви си 600-700 лв. за работа и околко 1 месец и половина. незнам колко работа има по това, парите ми се струват найстина много. а времето също. doh

Пич, не е толкова лесно... Затова ти писах, че ще е най-добре да се вземе почти цялата предница.
Това дето ти го е казал тоя човек - един месец и 600-700лв. - трябва да знаеш, че е адски малко за такова начинание. И времето и парите. hi

Така обаче говориме малко на изуст. Трябва да се види в какво състояние ти е донора и да се проучи точно какво ще трябва за да стане трансплантацията.

Така че, казвай дали ще се прави нещо и сериозен ли си, за да почваме да търсим инфо ok

П.П. Ети един бърз пример за цени:
Искаха ми 1500 за да ми сложат ц20не на вектрата. При положение че комплекта двигател, карета полуоски, главини, скорости, радиатор, спирачки, помпа и т.н. и т.н. излизаше около 700 smqh и в моя случай нямаше да има никакво преправяне, а само смяна на частите. hi ->човека за който ти казвам не е шарлатанин и само с това се занимава ok

Поздрави!
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Don_karburatore Сря Юни 04, 2008 6:26 pm

по тоя случаи искам да ви покажа нешто зашеметявашто и че е напчлно вазможно
и съшто така малко да ви стимолирам ok

една луда идея 00015410
една луда идея 00015411
Don_karburatore
Don_karburatore
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 337
Age : 32
Местожителство : Белоградчик
Кара : Daewo Nubira 1.6 16v 105 hp
Регистриран на : 09.04.2008

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Escape Сря Юни 04, 2008 10:58 pm

Двигателя на типото според мене трябва да мине на мястото на заднитер седалки и багажника и направо да задвижва задните колела, така според мен ще е по-леко за работа , а и ще може да си го смитате заради което главно се прави според мен up
Escape
Escape
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 1321
Age : 34
Местожителство : Видин
Кара : Само VOLKSWAGEN !
Регистриран на : 02.04.2008

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  road_mast3r Чет Юни 05, 2008 12:55 am

абе аз за сериозен съм сериозен, но проблема е финансов. нямам излишни 1000 лв по които да вкарам в тази кола. а от типото дефакто става само двигателя. др части повечето не са много читави. особено предния кош. така че процедурата ще е само смяна на двигателя, която ми се струва доста сложна щото ще се преправя всичко, но ако някой има нещо в предвид и може да помогне с нещо ще съм много благодарен (за ъкъл говоря ok )
road_mast3r
road_mast3r
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 281
Age : 35
Местожителство : Единбург / Видин
Професия : P.I.M.P / студент
Кара : Chrysler Voyager 2.4 16v
Регистриран на : 09.04.2008

https://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=1473026862&ref=

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Чет Юни 05, 2008 1:15 am

road_mast3r написа:абе аз за сериозен съм сериозен, но проблема е финансов. нямам излишни 1000 лв по които да вкарам в тази кола. а от типото дефакто става само двигателя. др части повечето не са много читави. особено предния кош. така че процедурата ще е само смяна на двигателя, която ми се струва доста сложна щото ще се преправя всичко, но ако някой има нещо в предвид и може да помогне с нещо ще съм много благодарен (за ъкъл говоря ok )

Ами, те ти акъл:

От Типото измъкваш двигателя със скоростите, полуоски, карета, главини... абе в общи линий трябва да измъкнеш и цялото предно окачване барабар със рейката и волана (ако е с хидравлика ще е мноооо яко devil )
Също, много ще е важно да измъкнеш и цялата лостова система от скоростите до скоростния лост (дано не е с жила, че става мазало)
Скоростния лост го изрязваш барабар със стойката му.
Изрязваш и стойките на двигателя.
Изкарваш цялата инсталация.
Изкарваш всички бензинопроводи, помпата и направо целия резервоар (за по-лесно).
Цялата изпускателна система.

->Абе в общи линий от Типото да останат само ламарините. (даже и седалките може да ги ползваш smqh )

Харесва ми на Ескейпчо предложението за задните седалки devil но мисля, че трябва да се прецени на място как ще е по-добре. Пък и ми се ще да има къде да ни возиш devil

Това са нещата който трябва да се разглобят по Типото.
После на Трабито трябва да му разглобиш цялата предница. -> Нищо да не остане в коша.
След това хващаш ролетката и почваш да мериш.

Това е засега, което може да се направи.
Хвани Ники да ти помага и още поне един човек, който е разглабял преди, защото много от джаджите няма да можеш да ги свалиш сам без да ги счупиш.

Двигателя, като го откачите от скоростите ви трябват два колана или ремъка за да го вдигнете.
Двама ще можете да го извадите без проблем.

Ще пиша следмалко пак ok
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Чет Юни 05, 2008 1:59 am

Eто нещо по темата!
http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=88&t=40167&hilit=%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D1%82

Снимките са много полезни по нашия въпрос smqh

Обърни внимание как човека е измъкнал целия преден мост барабар с окачването devil - това трябва да направиш и ти, както на Трабанта, така и на Типото ok После хващаш ролетката (както казах) и мериш в коша на Трабито, кое и колко трябва да се реже и заварява за да се вкара и закрепи окачването и моста на Типото.

Ако се наложи ще пораздуеме предните калници на Трабито малко devil

На първо време ти предлагам да свалиш всичко от двете коли, което няма да се ползва и да го пуснеш по авто форумите за продажба.
Говоря за всички части, които няма да ни трябват. Например салона на Типото, вратите, калници, лайсни, фарове, стопове и т.н.

Парите ги събирай за да може после да имаш за заварчик, консумативи и т.н. ok
Това е... Щом си сериозен, значи почвай с продажбите, а през това време ние ще мислиме кога, как и къде можеме да се събереме и да почнеме по интересната част ok

Поздрави!
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Don_karburatore Чет Юни 05, 2008 3:25 am

браво браво добре сте го замислили дано да е остаществи проекта
Don_karburatore
Don_karburatore
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 337
Age : 32
Местожителство : Белоградчик
Кара : Daewo Nubira 1.6 16v 105 hp
Регистриран на : 09.04.2008

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Чет Юни 05, 2008 7:58 am

Oп...

Преди малко ровейки се из нета за инфо, открих че някакъв човек в Перник вече е правил точно такава галимация eek
Трабантка с двигател от Типо 1.6 up
-> Може да го потърсиме тоя човек за акъл devil

четох още и че има вероятност да може да се нагласи директно на скоростите на Трабито... но някак си ми се ще ако ще се прави, да се прави от край до край... ok
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Escape Чет Юни 05, 2008 4:23 pm

момци първо трябва да потърсим гараж бе мамка му think
Escape
Escape
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 1321
Age : 34
Местожителство : Видин
Кара : Само VOLKSWAGEN !
Регистриран на : 02.04.2008

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Чет Юни 05, 2008 5:28 pm

Escape написа:момци първо трябва да потърсим гараж бе мамка му think

Тоя гараж освен ако не е производствено хале, никаква работа няма да можешп да свършиш в него smqh

Истината е на село пред къщата или на поляната. Въпроса е като свършиме за деня, да има къде да се прибере всичко. Мазе например или някоя кошара ok
Гаража принципно ще ни е от полза, ако има канал...
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  road_mast3r Пон Юни 09, 2008 5:10 am

извинявам се много за това, което ще кажа сега, защото темата се получи много добра и специални благодарности на Киро за съветите и инфото, което се потруди да даде, но в крайна сметка проекта пропада. на собственика му домъчня за типото и реше, че отново ще го вкарва в движение и не иска да даде двигателя. ще налее в него някой лев и на някоя от следващите срещи се надявам да дойде и да покаже защо отказа да го съсипеме devil . а относно трабанта скоро мисля да ида да го изтегля от село(градец), че в момента там му е гробница и да си направиме една малка веселба с него(до колко издържи на нашето насилие) и така. ако това стане ще ви кача клипчета да се посмееме всички smqh devil
road_mast3r
road_mast3r
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 281
Age : 35
Местожителство : Единбург / Видин
Професия : P.I.M.P / студент
Кара : Chrysler Voyager 2.4 16v
Регистриран на : 09.04.2008

https://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=1473026862&ref=

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Пон Юни 09, 2008 5:28 am

road_mast3r написа:извинявам се много за това, което ще кажа сега, защото темата се получи много добра и специални благодарности на Киро за съветите и инфото, което се потруди да даде, но в крайна сметка проекта пропада. на собственика му домъчня за типото и реше, че отново ще го вкарва в движение и не иска да даде двигателя. ще налее в него някой лев и на някоя от следващите срещи се надявам да дойде и да покаже защо отказа да го съсипеме devil . а относно трабанта скоро мисля да ида да го изтегля от село(градец), че в момента там му е гробница и да си направиме една малка веселба с него(до колко издържи на нашето насилие) и така. ако това стане ще ви кача клипчета да се посмееме всички smqh devil

ok Aми в интерес на истината ще излезе по-евтино да се изкърпи, колкото да го вкарате пак в движение, от колкото това което си бяхме наумили devil

НО, не бързай да трошиш Трабанката! На мен на есен ще ми остане един 1.2 мотор със скорости и газова и може да го сложиме него devil

Пък и той даже може и да си пасне направо на скоростите на Трабито (с леки преправянки)

Така че що се отнася до проекта Arrow ако още си навит... devil
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  road_mast3r Пон Юни 09, 2008 6:06 am

аз съм много навит даже, но есента може да не съм в БГ, а за трабанта, то ако нещо ще се чупи ще е само двигателя така че не е проблем. мисля че купето му е ок. стареца си го е пазил smqh
road_mast3r
road_mast3r
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 281
Age : 35
Местожителство : Единбург / Видин
Професия : P.I.M.P / студент
Кара : Chrysler Voyager 2.4 16v
Регистриран на : 09.04.2008

https://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=1473026862&ref=

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Пон Юни 09, 2008 6:41 am

road_mast3r написа:аз съм много навит даже, но есента може да не съм в БГ, а за трабанта, то ако нещо ще се чупи ще е само двигателя така че не е проблем. мисля че купето му е ок. стареца си го е пазил smqh

Няма лошо... дори и да не е Трабанката up Чесно казано, до сега не се бях замислял за тоя двигател devil дето ще ми остане от Корсата devil

А пък сега изведнъж ми идват доста идеи за глупости...
Тъй че споко! Дори и да си заминал, темата ще има развитие devil
(пък и една трабанка върви покрай 200лв, че и по-малко ако двг-то е скапано) ok
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty trabito

Писане  Ivaan Съб Авг 23, 2008 1:12 am

ok bate 6te uspee6 nema stra6no q vi6 moq dragel za 2000hilqdi evro kvo go napraiha

Едит от Киро: Кирилица idea
Ivaan
Ivaan
Млад форумджия
Млад форумджия

Брой мнения : 4
Регистриран на : 23.08.2008

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  leonardo_vd Нед Авг 24, 2008 9:43 pm

Ivaan написа:ok bate 6te uspee6 nema stra6no q vi6 moq dragel za 2000hilqdi evro kvo go napraiha

Едит от Киро: Кирилица idea
K'во са го направили???


ПП.Аз пък имам стоковия мотор на 1-ката 1.8 112кс. dance Трабанта ще отлети. Имам и всичко необходимо за монтажа му, даже и скорости smoke Така че Зимата може да се заиграеме с тоя ТРАБИ smqh
leonardo_vd
leonardo_vd
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 558
Age : 44
Местожителство : http://vwclub.bg/forum
Кара : Бързи голфове
Регистриран на : 03.05.2008

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Нед Авг 24, 2008 9:53 pm

Хъм... остава едно Тряби да се намери devil Даже две, че моето C14SE няма да го хвърлям я devil devil
или може да се замислиме нещо за twin engine look smqh
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  BIMBO Пон Авг 25, 2008 1:24 am

Направете трабито ,ама с голф мотора,едни траби една седалка едни колани (хомологирани) вадим си един лиценз и до година на Рали Кросчета.
BIMBO
BIMBO
Видински авто ентусиаст
Видински авто ентусиаст

Брой мнения : 295
Кара : на врати
Регистриран на : 05.05.2008

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Киро Пон Авг 25, 2008 1:28 am

Трябва и клетката да се хомологира и екип (пак хомологиран) и бла-бла... ще излезне златно eek

По-добре да си остане "селска радост" и от гледна точка на вложените средства и от гледна точка на предназначението devil
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

една луда идея Empty Re: една луда идея

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите