AВТО - ВИДИН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Абсурден проекто закон...

4 posters

Go down

Абсурден проекто закон... Empty Абсурден проекто закон...

Писане  Huku Вто Авг 16, 2011 1:04 am

По Новините преди малко казаха че има проектозакон, който само трябва да се гласува, иначе бил одобрен от НС. Та закона се състои в това, че ни се забранява да: Ядем, Пием, Пушим, Четем СМС и др. по време на шофиране. Мотивацията била че това било разсейващо и може да доведе до загуба на човешки животи и повече злополуки.
Лично аз си хапвам доста по време на движение било чипс, картофки, снаксове, бургерчета... Пия си количка, Вода... Често карам далечни разстояния и да ни се забраняват малките удоволствия... Абсурд е според мен. Не съм съгласен с това.
Другото беше че ако те хванат два пъти с алкохол ти монтират дрегер в колата и трябва да духаш всеки път преди тръгнеш, иначе колата не палела. Shocked
Huku
Huku
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 2273
Age : 37
Местожителство : София
Професия : CAPO DI TUTTI CAPI
Регистриран на : 30.03.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

Абсурден проекто закон... Empty Re: Абсурден проекто закон...

Писане  Киро Вто Авг 16, 2011 2:46 am

Четенето на SMS да не го коментираме doh
Пушенето... всъщност съм ставал свидетел на 2 леки ПТП-та причинени от изпусната цигара :S ...та може и да има смисъл.

Има държави в които ако се слуша нещо различно от музика в колата, пътниците трябва да са със слушалки, за да не се заслуша шофьора, защото ще се разсее, а пък музиката била неангажираща...

Наскоро пък Форд обявиха планове да въведат система, която да праща СМС-и на родителите ако младия шофьор раздава повече газ от позволеното му (от родителя) up

Колкото и неприятен да е един такъв закон (въпреки, че не съм чувал за такъв) истината е само една - "малките удоволствия" не са по важни от дори един спасен човешки живот idea
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Абсурден проекто закон... Empty Re: Абсурден проекто закон...

Писане  Koko Вто Авг 16, 2011 6:05 am

Добре ше бъде да го въведът почти в цяла европа е забранено пушенето говорене по телефон или бъзикане на радиото в движение. Cool
Koko
Koko
LADA Team Vidin
LADA Team Vidin

Брой мнения : 361
Age : 30
Местожителство : Видин
Професия : Пилот АСК Мирони Бургас
Кара : Вида Спорт
Регистриран на : 25.10.2009

Върнете се в началото Go down

Абсурден проекто закон... Empty Re: Абсурден проекто закон...

Писане  InFeCTeD Вто Авг 16, 2011 5:39 pm

Пушенето е забранено в много малко страни, забранено е да си изхвърляш фасовете извън автомобила, и налагат доста солени глобички ако те бърнат. Говоренето по телефона пак е разрешено, но с handsfree или bluetooth говорителче от което сам доста доволен. Колкото до човъркането по радиото си има мулти волани и дистанционни които пак ти позволяват да си бъркаш по радиото. idea
Това с дрегера ще е интересно, мен ако ми сложат такова и както се возя 80% от времето с жена ми, от къде ще знае машинката кой надува? cofe
InFeCTeD
InFeCTeD
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 529
Age : 34
Местожителство : Видин
Професия : Домоуправител
Кара : Опел Вектра Синьо Зелена Перла
Регистриран на : 17.11.2008

Върнете се в началото Go down

Абсурден проекто закон... Empty Re: Абсурден проекто закон...

Писане  Киро Сря Авг 17, 2011 3:57 am

InFeCTeD написа:Пушенето е забранено в много малко страни, забранено е да си изхвърляш фасовете извън автомобила, и налагат доста солени глобички ако те бърнат. Говоренето по телефона пак е разрешено, но с handsfree или bluetooth говорителче от което сам доста доволен. Колкото до човъркането по радиото си има мулти волани и дистанционни които пак ти позволяват да си бъркаш по радиото. idea
Това с дрегера ще е интересно, мен ако ми сложат такова и както се возя 80% от времето с жена ми, от къде ще знае машинката кой надува? cofe
Хехехе... може да ти иска кръвна проба mhihi
Боц пръстчето на волана и ако не е твоето ДНК...пристига Хорейшио и ти вкарва 2 бързи шамара с крак в черепната капачка smqh

Иначе хендсфрито е абсолютна необходимост! Не излизам без него, че си е е*ало мамата eek
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Абсурден проекто закон... Empty Re: Абсурден проекто закон...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите