AВТО - ВИДИН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колко трябва да е членският внос според вас?

+10
Цури
Mir0o
ivo
Huku
InFeCTeD
Escape
paveto_vd
Цеко
4epikos
Киро
14 posters

Go down

Колко според вас трябва да е членският внос и за какъв период?

Колко трябва да е членският внос според вас? Vote_lcap62%Колко трябва да е членският внос според вас? Vote_rcap 62% 
[ 16 ]
Колко трябва да е членският внос според вас? Vote_lcap35%Колко трябва да е членският внос според вас? Vote_rcap 35% 
[ 9 ]
Колко трябва да е членският внос според вас? Vote_lcap3%Колко трябва да е членският внос според вас? Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
 
Общо гласове : 26
 
 

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Киро Сря Фев 10, 2010 4:28 am

Здравейте, на всички!

Предполагам, че сте забелязали, че от два дни на някои потребители никовете им са оцветени в оранжаво.
Това е направено, за да се отличат хората, които са дарили пари за клуба или с други думи -членовете, които са допринесли с някакъв членски внос.

По принцип знаете, че нищо към клуб Авто-Видин не е направено и не се прави с цел печалба. НО факта е, че самото поддържане на форума и дейностите на клуба като цяло водят до големи разходи, които до момента едва една шепа хора покриваха.
За жалост с разрастването на клуба ни, обаче, това вече става непосилно.

За това, за да е възможно да продължаваме да раздаваме безплатни стикери, да правим календари, да организираме спортни мероприятия и т.н.
И главното, за да може най-накрая да се види черно на бяло, кои са сериозните членове на клуба, а и да продължаваме да бъдем все-така един от най-сериозните регионални авто клубове...

За да е възможно всичко това, ви предлагам вече да започнем сериозно събиране на членски внос от членовете на клуба, чрез СМС.

Защо с СМС? -защото това би бил най-лесният начин да се събере членски внос от голям брой хора. Удобно е за всички, а и по този начин членският внос ще бъде символична сума (сиреч- малко лев-два), както винаги сме говорили.

До сега само е говорено за това. Правени бяха и някои опити:

- Опитахме се да съберем просто дарения от който пожелае, по колкото пожелае за да регистрираме клуба (което никак не е евтино), но се оказа абсолютно не практично. -Защото не всеки разнася пари с него постоянно и така, когато този който събира парите е на сбирката -много хора нямат във себе си, а когато хората имат, тогава пък няма на кой да ги дадат и т.н. :S

- Опитахме се да съберем пари чрез клубния календар, но тъй като е зима и няма сериозни сбирки -нищо не излезе. А много малко хора се оказаха склонни сами да отидат до заведението на Смешко, където са оставени за да си вземат.

- Можехме да съберем пари, като пуснем платени реклами във форума, но вместо това предпочетохме да слагаме рекламите безплатно, а търговците в замяна да дават отстъпки за всички Вас, за да имате полза от клуба... (за сведение единствените платени реклами които се показват във форума, са рекламите на Гугъл, които са видими само за гостите и са поставени от собствениците на сървъра на форума, за да може да смалим разходите и да не плащаме и за хостинг и мъничката реклама горе в ляво, която изкарва около 2 стотинки на ден и е крайно недостатъчна за каквото и да било)

- Можехме да искаме пари и за стикерите, но нали целта ни е да сме един от най-сериозните регионални форуми и най-сериозния клуб, което не би било възможно, ако нямаше стотици разлепени стикери на коли както във града, така и из цялата страна. (а ако стикерите бяха платени, колко ли хора щяха да си вземат -5 или може би 10 пъти по-малко...)


С две думи, приятели, време е да започнем да действаме като истински клуб, каквато беше целта ни от самото начало.

Разбира се, дори и със членски внос, Авто-Видин пак ще си остане организация, която няма за цел никаква печалба.
Всички събрани средства ще отидат за регистрацията на клуба и организационната ни дейност, като пред пълноправните членове ще се дава строг отчет, както преди, така и след официалната регистрация.
Като първа точка от организационния ни план:
-Първите постъпили средства ще бъдат използвани за организирането на любителско мероприятие за всички членове, потребители и приятели на клуба по случай 2-рия ни рожден ден на 30ти Март

Освен това няма да действаме както е по повечето форуми -да заключваме раздели и т.н. с цел да принудим повече хора да пратят СМС...
Единствено ще се направи раздел само за членовете на клуба, в който да се дискутират дейностите ни и в който всеки член да може да вземе участие в действията и решенията на клуба.

И накрая като финално нововъведение -всеки член платил членския си внос чрез СМС ще стане част от СМС информационна мрежа на Авто-Видин, чрез която ще бъдат разпращани СМС-и до абсолютно всички, всеки път като има среща някъде, за да може всеки да знае какво става и къде става devil

Други плюсове са:
Членският внос ще бъде символичен ok
всеки ще може по всяко време да прати 1 СМС без да му се налага да идва на специална сбирка или да ходи изобщо където и да било -абсолютно удобство!

Това са нещата, заради които смятам, че събирането на членски внос чрез СМС е най-подходящо за нас.

Минусите са:
От всеки СМС, независимо на каква стойност е, едва 40% ще остават за клуба. -20% ДДС и -40% комисионна за оператора на СМС системата.
Но това не едва ли би ви учудило при положение, че много от реалититата с благотворителна цел (например) даряват едва 50% от СМС-ите, а останалото отива за комисионни... eek
Системата рабити със всички GSM оператори.



Е това е от мен.
В тази тема ви моля, да напишете своето мнение.
Харесва ли ви идеята.
Колко смятате че трябва да е СМСа и за какъв период и т.н.

Не се притеснявайте дори и да сте против.
Всяко мнение е важно!!!


Последната промяна е направена от Киро на Нед Фев 14, 2010 10:17 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Киро Сря Фев 10, 2010 4:40 am

Само да допълня, че СМС-ите може да са на стойност 1.20 , 2.40 и 4.80 примерно.
В анкетата съм пуснал примерна стойност 2.40.

Ако имате друго предложение, моля, напишете го в темата ok
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  4epikos Сря Фев 10, 2010 4:59 am

Значи Кире напално те подкрепям за 2.40 за 3 месеца.Невярвам че тези пари са проблем за някой защото като се замислим ние харчим пари за какви ли не други глупости и тези пари са за 3 месеца замислете се на ден давате само 5 лв за цигари и кафе.И ще можем да ги оделим.Няма да пушите 1 ден и помагаме на клуба.Това е от мен.Но нека и другите се изкажат. ok
Колко трябва да е членският внос според вас? 782266 Колко трябва да е членският внос според вас? 782266 Колко трябва да е членският внос според вас? 782266 Колко трябва да е членският внос според вас? 782266
4epikos
4epikos
LADA Team Vidin
LADA Team Vidin

Брой мнения : 465
Age : 35
Местожителство : Видин/Русе
Професия : Студент
Кара : Лада 2107 & AUDI A4 TDI
Регистриран на : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Цеко Сря Фев 10, 2010 5:01 am

И така... Аз мисля, че 12 месеца са много време, а пък 3 месеца малко и малко хора ще се навият да пускат СМС-и на 3 месеца :S Според мен е най-добре 6 месеца - хем ще се съберат по-бързо парите, отколкото ако е 12 месеца, хем ще има повече хора, пуснали СМС, отколкото ако е 3 месеца...

П.П.: Преди да ме нападнете, ще кажа само, че това си е мое лично мнение, каквото всеки си има и всеки може да сподели angel mhihi mhihi mhihi
Цеко
Цеко
Raising Sun Team
Raising Sun Team

Брой мнения : 626
Age : 33
Местожителство : Видин
Професия : барман
Кара : Nissan Primera P10 CD20 SLX
Регистриран на : 17.03.2009

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  4epikos Сря Фев 10, 2010 5:03 am

Добре де обаче ако е за 3 месеца и те ще минат барзо.Лично мое мнение си е!Аз сам за 3 Месеца нека се изкажат и колегите и да се вземе решение!
4epikos
4epikos
LADA Team Vidin
LADA Team Vidin

Брой мнения : 465
Age : 35
Местожителство : Видин/Русе
Професия : Студент
Кара : Лада 2107 & AUDI A4 TDI
Регистриран на : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  paveto_vd Сря Фев 10, 2010 5:06 am

ok и аз сам сагласен за членския внос но едно не разбрах!Към кои номер да се пращат СМС-ите или се работи по въпроса.Поздрави! Колко трябва да е членският внос според вас? 782266
paveto_vd
paveto_vd
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 152
Age : 34
Местожителство : V I D I N C I T Y
Кара : O P E L A S T R A T D I
Регистриран на : 12.03.2009

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Киро Сря Фев 10, 2010 5:09 am

Номера е най-малкия проблем ok
Стига да вземем адекватно решение, което да е от полза за всички -номера ще е готов и ще работи за ден-два ok
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Escape Сря Фев 10, 2010 5:10 am

6 Месеца. Нито е много нито е малко , златната среда. Това е добра идея като цяло, дано стане по скоро!
Escape
Escape
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 1321
Age : 34
Местожителство : Видин
Кара : Само VOLKSWAGEN !
Регистриран на : 02.04.2008

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  InFeCTeD Сря Фев 10, 2010 5:19 am

2,40 за 3 месеца ми се струва в границите на разумното. dknow
Като имаме на предвид, че само да се обърнем в магазина и 5 лева са фръкнали ok
Аз лично съм склонен да давам 2,40 за 3 месеца mhihi
InFeCTeD
InFeCTeD
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 529
Age : 34
Местожителство : Видин
Професия : Домоуправител
Кара : Опел Вектра Синьо Зелена Перла
Регистриран на : 17.11.2008

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Huku Сря Фев 10, 2010 6:25 am

И аз съм ЗА.
2,40 са нищо рално погледнато и всеки би си ги позволил според мен.
Huku
Huku
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 2273
Age : 37
Местожителство : София
Професия : CAPO DI TUTTI CAPI
Регистриран на : 30.03.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  ivo Сря Фев 10, 2010 7:27 am

И аз съм ЗА
Само, че 2.40 на 3 месеца ми се виждат некакви - никакви. Както каза Киро само 40% ще стигат до клуба или 0.96лв. В момента форума има около 700 потребителя, ако 1/3 станат членове добре, но не ми се вярва. По страшно е ако само тия дето ходят по сбирките решат да членуват, около 30-40 (не съм ги броил, а и си признавам, че нямам възможност да съм на всяка сбирка)- това са 30-40 лева за три месеца или по 10-13лв на месец cry (това не покрива само горивото за организация на някакво мероприятие) .
Мисля че, 2,40 на МЕСЕЦ не е много - по-малко от кутията цигари която някой си я купуваме всеки ден и горе- долу кафето с безалкохолно което пак пиеме всеки ден.
Това е мое мнение, не е задължително да се съобразявате с него
ivo
ivo
Ford
Ford

Брой мнения : 63
Age : 45
Местожителство : Видин
Професия : недв. имоти
Кара : Ford, Peugeot 405
Регистриран на : 13.11.2008

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Mir0o Сря Фев 10, 2010 7:48 am

2.40 ЗА 3 месеца не са мн пари.Аз съм за този вариант.Все пак 40% са почти нищо!
Това е от мен поздрави smqh
Mir0o
Mir0o
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 263
Age : 35
Местожителство : Vidin
Професия : student
Кара : VW Vento TDI
Регистриран на : 14.01.2009

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Цури Сря Фев 10, 2010 12:36 pm

Кво да ви кажа 2.40 за 3 месеца не са нищо.Дори да е друга сумата сериозните членове на клуба няма да се поколебаят да си пратят sms.Те си знаят кой са ok ok ok
Цури
Цури
LADA Team Vidin
LADA Team Vidin

Брой мнения : 141
Age : 36
Местожителство : Видин
Професия : LAN Operator
Кара : LADA 2107 , Ford Tourneo Connect Vida Optics
Регистриран на : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  4epikos Чет Фев 11, 2010 1:27 am

ok Подкрепям Цури
4epikos
4epikos
LADA Team Vidin
LADA Team Vidin

Брой мнения : 465
Age : 35
Местожителство : Видин/Русе
Професия : Студент
Кара : Лада 2107 & AUDI A4 TDI
Регистриран на : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  shadow91v Чет Фев 11, 2010 2:14 am

според мен би трябвло члениския внос да е 2,40лв на 3 месеца за да има някаккъв капитал този клуб и като трябва да се бруне от там за някое рали или за нещо друго което да бъде за доброто на всички ни, така че според мен това е вариантът. ok Колко трябва да е членският внос според вас? 782266
shadow91v
shadow91v
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 837
Age : 32
Местожителство : Видин
Професия : Ученик/Готвач
Кара : Adidas Godyears
Регистриран на : 08.10.2008

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  smeshko_ Чет Фев 11, 2010 4:26 am

колеги според мен 2.40 за 3 месеца е нормално за които е член че прати смс ok
но като се има в предвит че календарите на клуба са по 1.50 лева а само окло 40 човека са си зели та какво остава да пратат смс но УСПЕХ
ok ok ok
smeshko_
smeshko_
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 607
Age : 43
Местожителство : видин
Професия : автомонтиор
Кара : OPEL само
Регистриран на : 18.10.2008

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Vidinskia....Слави Чет Фев 11, 2010 6:35 am

Здравейте колеги,мисля че 2,40лв. е нещо нормално,но моето предложение е 2.40 да е за 2 месеца или смс-са да струва 3 лева за 3 месеца,така ще има повече пари и ще ни послужат за много неща които ще ни радват,аз бих давал за 2 месеца 3 лева без да има проблеми,ще се радвам да помогна с каквото мога,защото ако ние не си помогнем няма кой,поздрави на всички Smile Smile
Vidinskia....Слави
Vidinskia....Слави
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 396
Age : 33
Местожителство : Видин
Професия : Директор
Кара : Vw Golf 3 1.9 TDI
Регистриран на : 07.09.2008

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  niki_vd90 Чет Фев 11, 2010 6:58 am

И според мен 2.40 за 3 месеца е екстра. ok ok
niki_vd90
niki_vd90
Млад форумджия
Млад форумджия

Брой мнения : 25
Age : 33
Местожителство : Видин и Русе
Професия : Студент
Кара : VW Passat
Регистриран на : 05.12.2009

https://www.facebook.com/people/Nikolai-Todorov/100000224803911?r

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Киро Пет Фев 12, 2010 3:48 am

Колеги, предполагам че изчакахме достатъчно.

За сега приемаме 3 месеца, като период за членския внос. А ако по-натам се измени анкетата, ще промениме и периода ok това не е проблем.

Номера ни вече е готов!!!
2225 с текст: autovidin цена 2,40лв с ДДС ok
За повече информация: http://www.auto-vidin.com/html-h7.htm
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Колко трябва да е членският внос според вас? Empty Re: Колко трябва да е членският внос според вас?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите