AВТО - ВИДИН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Забрана за летището от областния управвител

+10
srekmeto
ceko84
BURZIA
Цеко
six_killer
Huku
idrive
Киро
Pingvina
pavkata
14 posters

Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Забрана за летището от областния управвител

Писане  pavkata Вто Мар 24, 2009 2:47 am

Областният управител поиска намесата на полицията за опазване на видинското летище
Видин. Областният управител на Видин инж. Кръстьо Спасов е поискал намесата на полицията за опазването и защитата на видинското летище от неправомерно ползване. Той съобщи за това днес, на пресконференция в заседателната зала на областната администрация. Кръстьо Спасов е потърсил съдействие от директора на Областната дирекция на МВР комисар Огнян Асенов за засилване на контрола на територията на летището и преустановяване на нелегалните автомобилни състезания на пистата.
Областният управител, на чието стопанисване и управление е предоставено бившето летище край с. Иново, е обезпокоен от станалата на 15 март катастрофа на пистата, по време на незаконно организирана от любители на високи скорости надпревара. Според Кръстьо Спасов подобни нерегламентирани прояви на видинското летище създават реална опасност от инциденти, които застрашават живота на участниците в тях, на наблюдаващите ги поддръжници и на случайни граждани. Освен това могат да причинят щети на държавния имот и да нарушат целостта на пистата, смята областният управител.
Възстановяването на дейността на летището е сред основните приоритети на областния управител за развитието на инфраструктурата и превръщането на област Видин в съвременен транспортен и комуникационен център с национално и международно значение. В опит за постигане на това са усилията на инж. Кръстьо Спасов и неговият екип за възобновяване функциите на закритото летище
pavkata
pavkata
Raising Sun Team
Raising Sun Team

Брой мнения : 64
Age : 49
Местожителство : видин
Професия : боядисвам коли,фен съм на дрифтинга
Кара : TOYOTA COROLLA AE 86
Регистриран на : 29.04.2008

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Pingvina Вто Мар 24, 2009 3:00 am

очакваше се да стане рано или късно... и за съжаление е факт cofe
Pingvina
Pingvina
V.I.P.
V.I.P.

Брой мнения : 1300
Age : 36
Местожителство : Видин
Професия : кондуктор съм и аз
Кара : без книжка... :)
Регистриран на : 31.07.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Киро Вто Мар 24, 2009 3:02 am

Напълно подкрепям човека в решението му!

Мисля, че няма разумен потребител тук, които да не споделя мнението ми 1
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  idrive Вто Мар 24, 2009 3:11 am

Божурица да му мисли...!!! mhihi mhihi mhihi
idrive
idrive
Moderator
Moderator

Брой мнения : 948
Местожителство : Видин
Професия : Началник
Кара : BMW триста и дваесе
Регистриран на : 23.06.2008

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Pingvina Вто Мар 24, 2009 3:22 am

iDrive написа:Божурица да му мисли...!!! mhihi mhihi mhihi

Много далече бре Цецо... много хора няма да искат да дават по 20-тина лв. за гориво е така за ташак... ok dknow
Pingvina
Pingvina
V.I.P.
V.I.P.

Брой мнения : 1300
Age : 36
Местожителство : Видин
Професия : кондуктор съм и аз
Кара : без книжка... :)
Регистриран на : 31.07.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Huku Вто Мар 24, 2009 3:42 am

ЩЕ се комбинират по двама и ще си делкат бензина angel
Huku
Huku
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 2273
Age : 37
Местожителство : София
Професия : CAPO DI TUTTI CAPI
Регистриран на : 30.03.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  idrive Вто Мар 24, 2009 3:59 am

Тогава бившия пазар за автомобили(до стадиона)
Там мисля,че на никой няма да пречим ако се държим примерно !!!
idrive
idrive
Moderator
Moderator

Брой мнения : 948
Местожителство : Видин
Професия : Началник
Кара : BMW триста и дваесе
Регистриран на : 23.06.2008

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  six_killer Вто Мар 24, 2009 4:28 am

iDrive написа:Тогава бившия пазар за автомобили(до стадиона)
Там мисля,че на никой няма да пречим ако се държим примерно !!!
според всички който сме във форума да, но не и за другите хора ok
six_killer
six_killer
Raising Sun Team
Raising Sun Team

Брой мнения : 42
Age : 33
Кара : Opel Calibra 2.0
Регистриран на : 17.03.2009

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Цеко Вто Мар 24, 2009 4:36 am

iDrive написа:Тогава бившия пазар за автомобили(до стадиона)
Там мисля,че на никой няма да пречим ако се държим примерно !!!

Стига да няма "състезатели", които да се доказват, всичко ще е наред ok
Цеко
Цеко
Raising Sun Team
Raising Sun Team

Брой мнения : 626
Age : 33
Местожителство : Видин
Професия : барман
Кара : Nissan Primera P10 CD20 SLX
Регистриран на : 17.03.2009

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Киро Вто Мар 24, 2009 4:41 am

А защо не на Панаира???
Там застава една кола на входа и ХОП -те ти пропускателен режим.

Мисля че можеме да си уредиме едно подобно разрешение за ежеседмични сбирки там. up
Може би трябва да си го поставя това като следващата организационна цел пред Авто-Видин mhihi
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  BURZIA Вто Мар 24, 2009 4:46 am

колеги ако питате мен мото мнение е -МАЙНАТА МУ НА Г-Н Спасов.Да ни намери място или някакъв терен за тия мероприятия и така а не да ми направат една умрела пистичка като тая на панаира и да си мислят че са напраили нещто.Това е моито мнение никога няма да сам сагласен с него. Забрана за летището от областния управвител 258565 Забрана за летището от областния управвител 258565 Забрана за летището от областния управвител 258565 Забрана за летището от областния управвител 258565 Забрана за летището от областния управвител 258565 Забрана за летището от областния управвител 258565 Забрана за летището от областния управвител 258565 Забрана за летището от областния управвител 258565 това заслужава.
BURZIA
BURZIA
Млад форумджия
Млад форумджия

Брой мнения : 15
Age : 36
Местожителство : Vidin
Професия : Pustinqk
Кара : Odi peshii
Регистриран на : 15.03.2009

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Huku Вто Мар 24, 2009 4:56 am

В България си има федерации
По Автомобилен спорт и по драг, има си регламентирани писти за това
Това тук което го правим ние е не законно и няма как да се узакони всяка седмица
Трябва да си има полиция линейка Всичко, а това в нашият край засега според мен е невъзможно
Huku
Huku
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 2273
Age : 37
Местожителство : София
Професия : CAPO DI TUTTI CAPI
Регистриран на : 30.03.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  ceko84 Вто Мар 24, 2009 3:52 pm

Huku написа:В България си има федерации
По Автомобилен спорт и по драг, има си регламентирани писти за това
Това тук което го правим ние е не законно и няма как да се узакони всяка седмица
Трябва да си има полиция линейка Всичко, а това в нашият край засега според мен е невъзможно
Много си прав.
ceko84
ceko84
Разбирач
Разбирач

Брой мнения : 175
Age : 39
Местожителство : Видин
Кара : VW GOLF 4
Регистриран на : 08.10.2008

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  srekmeto Вто Мар 24, 2009 4:22 pm

Киро написа:А защо не на Панаира???
Там застава една кола на входа и ХОП -те ти пропускателен режим.

Мисля че можеме да си уредиме едно подобно разрешение за ежеседмични сбирки там. up
Може би трябва да си го поставя това като следващата организационна цел пред Авто-Видин mhihi
кире неможе да има само една кола на входа защото нали се сещаш , че оградата трябжа да се свали на две места (откъм ""сръбската скара" и до входа) просто е невъзможно спирнето на нагледци да влетят на пистата трябва да се сложат парапети (полицейските огради) , за да немогат да влетят.
П.С. мисля , че не бъркам някаде с обяснението Smile
srekmeto
srekmeto
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 75
Age : 34
Местожителство : Русе
Кара : Корса
Регистриран на : 18.03.2009

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  srekmeto Вто Мар 24, 2009 4:33 pm

BURZIA написа:Да ни намери място или някакъв терен за тия мероприятия и така а не да ми направат една умрела пистичка като тая на панаира и да си мислят че са напраили нещто.
Пистата на панайра е "супер специален етап" , а не за любителско рали.
П.С. съжалявам за спама
srekmeto
srekmeto
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 75
Age : 34
Местожителство : Русе
Кара : Корса
Регистриран на : 18.03.2009

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Киро Вто Мар 24, 2009 5:11 pm

Huku написа:В България си има федерации
По Автомобилен спорт и по драг, има си регламентирани писти за това
Това тук което го правим ние е не законно и няма как да се узакони всяка седмица
Трябва да си има полиция линейка Всичко, а това в нашият край засега според мен е невъзможно

В България единствената цел на тия федерации е да дрънчат пари. Това е и причината да няма нито една единна такава федереция.
А дали е невъзможно mhihi ...дай ми 10К марки и да видиме дали няма да е възможно mhihi а ако очакваш някоя федерация да ти свърши работа, тогава си приготви 30К марки и почни да правиш гимнастика за седалищните мускули mhihi
Освен това - не ни трябва полиция, а охрана. И не ни трябва линейка, а медицинско лице.
Разликата е от небето до земята ok

srekmeto написа:
кире неможе да има само една кола на входа защото нали се сещаш , че оградата трябжа да се свали на две места (откъм ""сръбската скара" и до входа) просто е невъзможно спирнето на нагледци да влетят на пистата трябва да се сложат парапети (полицейските огради) , за да немогат да влетят.
П.С. мисля , че не бъркам някаде с обяснението Smile
Фразата "Образно казано" говори ли ти нещо doh
Защо си мислиш че ядеме доматите с колците тука?

srekmeto написа:
Пистата на панайра е "супер специален етап" , а не за любителско рали.
П.С. съжалявам за спама

И?! Хората организират ДРИФТ състезания на картинг писти и ДРАГ състезания на самолетни писти.
Така че не видам какво трябва да ни бърка за какво е пистата. Ние я ползваме за каквото ни е кеф и така ще бъде и за напред mhihi
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  srekmeto Вто Мар 24, 2009 6:32 pm

И?! Хората организират ДРИФТ състезания на картинг писти и ДРАГ състезания на самолетни писти.
Така че не видам какво трябва да ни бърка за какво е пистата. Ние я ползваме за каквото ни е кеф и така ще бъде и за напред mhihi
това за суперспециалния етап го казах на "BURZIA"
а относно дрифта да съгласен съм , че го правят и на картинг писти но ако са направени по стандартите на картинг федерацията пистата ще бъде 6 метра ширина , а пистата на панайра е около 3 метра
П.С. не се заяждам просто констатирам
srekmeto
srekmeto
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 75
Age : 34
Местожителство : Русе
Кара : Корса
Регистриран на : 18.03.2009

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  nikolovvd Сря Мар 25, 2009 1:45 am

ИнДжинер Спасов да вземе да си свърши работата като начало. Това е първо.
Като е собственик да вземе мерки и да сложи ограда и пазач, за да е ясно, че това не е разграден двор, а летище.
Второ: Това дето приказва, че ще възстановява летището са пълни глупости. Този човек въобще не е в час, какво трябва да направи, за да постигне тази цел. Много ми е интересно от къде ще намери няколкото десетки милиона, които му трябват за апаратура (радари, навигационни компютри и други специални устрайства) и не на последно място за сертификация на легището като такова. Европейските изисквания са толкова строги, че ще получи инфаркт само като ги прочете.
И трето - последно! Да не забравяме, че идват избори и на човека стола му се клати. Точно поради тази причина показва фалшивата си загриженост за изоставените и занемарени от мърлящина имоти.

Много по-добре ще е да се даде на някой под аренда за 5-10-15 години и да бъде направено като на Писта "Дракон" в с. Калояново до Пловдив.
nikolovvd
nikolovvd
Пали гумите на четвърта
Пали гумите на четвърта

Брой мнения : 87
Age : 61
Местожителство : Vidin
Кара : Mitsubishi Lancer Sport Sedan 2008
Регистриран на : 20.05.2008

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Киро Сря Мар 25, 2009 2:00 am

Да не забравяме, че става въпрос за човек на БСП все-пак doh
На тях най-голмямата им поддръжка е сред пенсионерите mhihi
Нормално е да обещава неща, които биха събудили носталгията на тези избиратели към отминалите времена doh

Но факта е, че Николов е прав up от тази писта - летище няма да стане. Абсолютно неоправдано е икономически, а да не говориме, че е и непригодна практически idea

най-доброто, на което може да се надяват е селскостопанско летище. Това също не е оправдано, защото вече има работещи такива, които обслужват този регион.

С две думи - празни приказки за пред пенсионерите smqh
Киро
Киро
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 2444
Age : 36
Местожителство : ВИДИН
Професия : Носи едни пари до едно място с една кофа
Кара : BMW 320ci E46
Регистриран на : 02.04.2008

http://face-me.net

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  paveto_vd Сря Мар 25, 2009 9:07 pm

абсолютно вярно казано и намясто ! ok
paveto_vd
paveto_vd
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 152
Age : 34
Местожителство : V I D I N C I T Y
Кара : O P E L A S T R A T D I
Регистриран на : 12.03.2009

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  furious_vd Нед Мар 29, 2009 6:52 pm

Колеги друг вариант е летището до с. Жеглица, който е много по - добър поне от Божурица, а както каза Киро най - добре на Панайра. ok
furious_vd
furious_vd
Видински авто ентусиаст
Видински авто ентусиаст

Брой мнения : 204
Местожителство : Видин
Кара : Опел Вектра А C16NZ
Регистриран на : 15.10.2008

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  bebo_m Вто Мар 31, 2009 3:30 am

аз мисля както правят по другите държави събират се на едно и обмнят инфо за колите показват кво имат тунинг,двигатели, естетика, музика без такива състезателни изпулнения.....и никои не ги гони.....това е мое менение
bebo_m
bebo_m
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 39
Age : 37
Местожителство : Vidin
Кара : fiat marea 1.8i 16v
Регистриран на : 30.03.2009

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Pingvina Вто Мар 31, 2009 4:24 am

е добре де колега а как ще замерваме на кой е по-силна музиката или на кой е по-бърза колата? think
Pingvina
Pingvina
V.I.P.
V.I.P.

Брой мнения : 1300
Age : 36
Местожителство : Видин
Професия : кондуктор съм и аз
Кара : без книжка... :)
Регистриран на : 31.07.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  bebo_m Нед Апр 05, 2009 5:28 am

еми за бързо нз 6то в италия не ги мерат за бързо а за силна музика с db meter
bebo_m
bebo_m
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 39
Age : 37
Местожителство : Vidin
Кара : fiat marea 1.8i 16v
Регистриран на : 30.03.2009

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Pingvina Нед Апр 05, 2009 5:35 am

bebo_m написа:еми за бързо нз 6то в италия не ги мерат за бързо а за силна музика с db meter
1-во колега това не е Италия и няма и да стане ok (пък и си нямам на идея как ги мерят щом не се пускат, предполагам не е по красота...)
2-ро. не знам дали си запознат с цените на един хубав децибелометър, но според мен никой няма да се навие да го вземе така за таш*к... look
Pingvina
Pingvina
V.I.P.
V.I.P.

Брой мнения : 1300
Age : 36
Местожителство : Видин
Професия : кондуктор съм и аз
Кара : без книжка... :)
Регистриран на : 31.07.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

Забрана за летището от областния управвител Empty Re: Забрана за летището от областния управвител

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите