AВТО - ВИДИН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

+3
racing_team_vidin
Pingvina
Цеко
7 posters

Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  Цеко Чет Мар 19, 2009 1:13 am

Здравейте! Искам да помоля тези от вас, които се занимават с КарАудио да ми помогнат малко help look Имам едно стъпало, ама захранването е свързано директно към акумулатора и много хора ми казаха, че ще бера ядове look doh blush Та за това ви моля Вас, разбирачите, да ми помогнете...Трябват ли някви релета или нещо от сорта...?
Благодаря ви предварително ok
Цеко
Цеко
Raising Sun Team
Raising Sun Team

Брой мнения : 626
Age : 33
Местожителство : Видин
Професия : барман
Кара : Nissan Primera P10 CD20 SLX
Регистриран на : 17.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  Pingvina Чет Мар 19, 2009 1:43 am

Ппо принцип захранването трябва да ти е директно от акомулатора или по-точно "+" а "-" или масата си я хващаш някъде за купето. На "+" се слага предпазител (бушон държач) и третото което е ти трябва още един "+" за Remote, но това зависи от самия усилвател, защото има и такива без Remote кабел. Дай точен модел на усилвателя за да видим. ok за по-мощни усилватели ще трябва и кондензатор за да не ти се губи тока.
Pingvina
Pingvina
V.I.P.
V.I.P.

Брой мнения : 1300
Age : 36
Местожителство : Видин
Професия : кондуктор съм и аз
Кара : без книжка... :)
Регистриран на : 31.07.2008

http://www.auto-vidin.com

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  Цеко Чет Мар 19, 2009 2:02 am

Значи, всичко е свързано както обясняваш. Усилвателя е 250W няква измислена марка, ама за сега пусти парички не стигат за друго smqh THOR - е модела look Аз лично като го взимах чувах за първи път тая марка, ама ми падна доста тънко и не се двоумях много-много. Един познат ми каза, че трябват и някви релета, ама и той не можа да ми обясни какво точно look
Цеко
Цеко
Raising Sun Team
Raising Sun Team

Брой мнения : 626
Age : 33
Местожителство : Видин
Професия : барман
Кара : Nissan Primera P10 CD20 SLX
Регистриран на : 17.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  Цеко Чет Мар 19, 2009 2:04 am

Че даже и тоя втория "+", remote дето е, съм го свързал, ама тия пусти релета ме притесняват. Трябват ли изобщо или оня се опита де ме метне think smqh
Цеко
Цеко
Raising Sun Team
Raising Sun Team

Брой мнения : 626
Age : 33
Местожителство : Видин
Професия : барман
Кара : Nissan Primera P10 CD20 SLX
Регистриран на : 17.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  racing_team_vidin Чет Мар 19, 2009 2:50 am

питай твоя пич каде ги връзва тия релета, не задруго интересно ми е просто. и за да не съм ОФФ, сложи си едно бушонче веднага след акумулатора и надувай тоя китаец, в зависимост от говорителите и от теб- въпрос на време е да изпрегне mhihi
racing_team_vidin
racing_team_vidin
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 195
Age : 38
Местожителство : Видин
Кара : 530d
Регистриран на : 20.06.2008

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  Цеко Чет Мар 19, 2009 3:07 am

Оооо, и бушонче имам, ама се притеснявах да надувам музиката... :S Сега вече съм спокоен up И ако не на колата, то поне на музиката ще давам яко газ mhihi mhihi mhihi ok Мерси много ok
Цеко
Цеко
Raising Sun Team
Raising Sun Team

Брой мнения : 626
Age : 33
Местожителство : Видин
Професия : барман
Кара : Nissan Primera P10 CD20 SLX
Регистриран на : 17.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  eizo Чет Мар 19, 2009 3:17 pm

Хм...и мен са ми интересни тия релета...Хвани си масата близо до усилвателя. Иначе аз моя REMOTE съм го замостил към "+"-а на самия усилвател и имам копче на таблото, защото не го пускам винаги, иначе идеята му е, когато си пуснеш радиото то да ти пуска и усилвателя.
eizo
eizo
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 363
Age : 43
Местожителство : София/Видин
Професия : Globul Procurement
Кара : на дедо си Волга-та
Регистриран на : 03.04.2008

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  srekmeto Чет Мар 19, 2009 5:42 pm

колега и аз бях чул че усилвателя скапва акумулатора и се порових из аудио форумчетата за съвет , та те ми дадоха съвет да си сложа кондензатор (естествено има значение и колко фарада ще е) дават че за до 1000 вата музика 1 фарад
П.С. вече близо 6 месеца карам с акумулатора дето си взех колата с него и нямам проблеми ,а музиката винаги е на 6 ok
srekmeto
srekmeto
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 75
Age : 34
Местожителство : Русе
Кара : Корса
Регистриран на : 18.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  srekmeto Чет Мар 19, 2009 5:44 pm

ако искаш ме намери на скайп да ти до обясна отностно кондензатора
srekmeto
srekmeto
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 75
Age : 34
Местожителство : Русе
Кара : Корса
Регистриран на : 18.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  Цеко Чет Мар 19, 2009 10:50 pm

eizo написа:...идеята му е, когато си пуснеш радиото то да ти пуска и усилвателя.
Това ми е ясно за REMOTE-кабела. Поназнайвам това-онова за тая техника, ама реших да не се правя на майстор, та за това отворих темата... Srekme, ще те търся на skype, 'щото малко обмяна на опит няма да навреди на никого (даже напротив - много ще е полезно). Ама ще го направя довечера, че сега седнах за малко.
Поздрави! ok
Цеко
Цеко
Raising Sun Team
Raising Sun Team

Брой мнения : 626
Age : 33
Местожителство : Видин
Професия : барман
Кара : Nissan Primera P10 CD20 SLX
Регистриран на : 17.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  srekmeto Чет Мар 19, 2009 11:08 pm

Цеко написа:
eizo написа:...идеята му е, когато си пуснеш радиото то да ти пуска и усилвателя.
Това ми е ясно за REMOTE-кабела. Поназнайвам това-онова за тая техника, ама реших да не се правя на майстор, та за това отворих темата... Srekme, ще те търся на skype, 'щото малко обмяна на опит няма да навреди на никого (даже напротив - много ще е полезно). Ама ще го направя довечера, че сега седнах за малко.
Поздрави! ok
съжалявам че не съм във видин иначе щях да дойда да ти помогна за музиката Smile
srekmeto
srekmeto
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 75
Age : 34
Местожителство : Русе
Кара : Корса
Регистриран на : 18.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  bebo_m Нед Апр 05, 2009 9:44 pm

точно така ремота е като пуснеш cd-то да се влючи усилватела... а за кондензатора 1000 ват 1 фарад и така на татък 2000 ват 2 фарад също така трябва да се зане правилно как се свързва 6то с по-голем фарад ще си качиш колата на някой блок от горе 1 1 1
bebo_m
bebo_m
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 39
Age : 37
Местожителство : Vidin
Кара : fiat marea 1.8i 16v
Регистриран на : 30.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  bebo_m Нед Апр 05, 2009 9:49 pm

извинявай!!! аз не се съобразих с въпроса ти......
прекарва6 кабел от акумолатора, но му слагаш бушон (служи евентуално ако стане нещо на кусо да не изгориш усилвателя а така гори само бушона) кабел за маса свързва се на купето на колата и кабел рча с ремота това е....... ако има нещо питаи ok
bebo_m
bebo_m
ITAL Mania Vidin
ITAL Mania Vidin

Брой мнения : 39
Age : 37
Местожителство : Vidin
Кара : fiat marea 1.8i 16v
Регистриран на : 30.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  srekmeto Пон Апр 06, 2009 12:20 am

bebo_m написа: също така трябва да се зане правилно как се свързва 6то с по-голем фарад ще си качиш колата на някой блок от горе 1 1 1
колега и индиянец може да свърже кондензатор пише си на конденазатора + и - няма начин да се греши освен ако пиян го свързва или сляп. Ако може да ми обясниш за по големите фаради щот нещо не разбрах.
srekmeto
srekmeto
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 75
Age : 34
Местожителство : Русе
Кара : Корса
Регистриран на : 18.03.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  racing_team_vidin Пон Апр 06, 2009 12:55 am

bebo_m написа:извинявай!!! аз не се съобразих с въпроса ти......
прекарва6 кабел от акумолатора, но му слагаш бушон (служи евентуално ако стане нещо на кусо да не изгориш усилвателя а така гори само бушона) кабел за маса свързва се на купето на колата и кабел рча с ремота това е....... ако има нещо питаи ok
бушона не се монтира за да предпазва усилвателя, а акумулатора и колата от самозапалване, за кондензаторите не съм съгласен с теб за тази зависимост, има едни параметри- който също трябва да се съобразяват.
до мощност 1КW e така 0,5-1 фарат с възможно най-дебелия и къс проводник!
racing_team_vidin
racing_team_vidin
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 195
Age : 38
Местожителство : Видин
Кара : 530d
Регистриран на : 20.06.2008

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty a

Писане  skipara Пет Окт 09, 2009 6:18 pm

Значи иам усилвател 2x120 и искам да ми кажете защото сам нов в занаята с усилватели и туби.Туба иам но за усивателя да ми кажете какво да си купя от кабели и как да го свържа шот не ми се дават пари на маистор. И искам като гася ЦД-то да гасне и усилвателя и като толко вата има ли нужда от бушони някаде.

skipara
Млад форумджия
Млад форумджия

Брой мнения : 1
Регистриран на : 09.10.2009

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  eizo Пет Окт 09, 2009 9:19 pm

skipara написа:Значи иам усилвател 2x120 и искам да ми кажете защото сам нов в занаята с усилватели и туби.Туба иам но за усивателя да ми кажете какво да си купя от кабели и как да го свържа шот не ми се дават пари на маистор. И искам като гася ЦД-то да гасне и усилвателя и като толко вата има ли нужда от бушони някаде.
Кабели поне 16 квадрата (захранване), предпазител на плюсовия кабел на усилвателя, по-близо до акумулатора. Радиото трябва да има REMOTE към усилвателя, т.е. един кабел по който му подава "+" (ако не и изход за автоматична антена върши работа). Той се свързва на съответното място на усилвателя, за да може като спреш радиото да спре и усилвателя. Ако не - замостваш плюса на усилвателя и този вход за "REMOTE" управление и усилвателя работи нон-стоп и прекъсваш плюсовия от акумулатора.
eizo
eizo
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 363
Age : 43
Местожителство : София/Видин
Професия : Globul Procurement
Кара : на дедо си Волга-та
Регистриран на : 03.04.2008

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  racing_team_vidin Съб Окт 10, 2009 3:03 am

eizo написа:
skipara написа:Значи иам усилвател 2x120 и искам да ми кажете защото сам нов в занаята с усилватели и туби.Туба иам но за усивателя да ми кажете какво да си купя от кабели и как да го свържа шот не ми се дават пари на маистор. И искам като гася ЦД-то да гасне и усилвателя и като толко вата има ли нужда от бушони някаде.
Кабели поне 16 квадрата (захранване), предпазител на плюсовия кабел на усилвателя, по-близо до акумулатора. Радиото трябва да има REMOTE към усилвателя, т.е. един кабел по който му подава "+" (ако не и изход за автоматична антена върши работа). Той се свързва на съответното място на усилвателя, за да може като спреш радиото да спре и усилвателя. Ако не - замостваш плюса на усилвателя и този вход за "REMOTE" управление и усилвателя работи нон-стоп и прекъсваш плюсовия от акумулатора.
пич, ти ме кефиш, честно, казваш 16квадрата кабел пък ще го прекъсваш, уникална мисъл. не е ли по лесно да прекъснеш +-са към remote.
А колегата дето иска да прави нещо, първо се започва с: какво имаш, какво искаш и т.н.
п.п. пишете по грамотно, мамка му
racing_team_vidin
racing_team_vidin
VW team Vidin
VW team Vidin

Брой мнения : 195
Age : 38
Местожителство : Видин
Кара : 530d
Регистриран на : 20.06.2008

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  eizo Пон Окт 12, 2009 2:29 pm

Прав си принципно, но ако ще прекъсваш ремоута трябва да теглиш кабел до таблото. Аз карам 3-4 години на тази схема пък не съм имал проблеми до момента, може би усилвателя ми е слаб и няма такава консумация, че да ми стопи прекъсвача...Не съм си вързал ремоута на радиото нарочно, защото не искам усилвателя да работи винаги, когато е включено радиото. Когато го монтирах нямах още един кабел и го направих така.
Темата е "за начинаещи", което предполага, че тук не сме професионалисти в монтажа на авто озвучаване. Ако ти си такъв - сподели твоя опит с нас и се въздържай от подобни оценки моля. Има и друг начин да споделиш несъгласието си с дадено мнение.
eizo
eizo
OPEL Team Vidin
OPEL Team Vidin

Брой мнения : 363
Age : 43
Местожителство : София/Видин
Професия : Globul Procurement
Кара : на дедо си Волга-та
Регистриран на : 03.04.2008

Върнете се в началото Go down

CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля Empty Re: CarAudio за аматьори - дайте съвет, моля

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите